W poniedziałek zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek. Wielu uczniów przekroczy progi szkół. To czas, kiedy rodzice staną przed wyborem jak ubezpieczyć dziecko. Jedni wybiorą ubezpieczenie grupowe, inni indywidualnie. Przed wyborem polisy warto porównać oferty. W tym roku na rynku ubezpieczeniowym pojawiło się wiele ciekawych nowości.

Ubezpieczenie NNW – niezbędny element szkolnej wyprawki

System Informacji Oświatowej odnotował w zeszłym roku szkolnym blisko 65,2 tys. wypadków dzieci w szkołach. Ubezpieczenie NNW można zatem traktować jako niezbędny element wyprawki dziecka do szkoły. Jednak, nie każde ubezpieczenie jest identyczne. Dlatego należy ocenić nie tylko wysokość potencjalnych świadczeń na rzecz dziecka, ale i dodatkowe aspekty polisy.

Rodzice nie mają obowiązku zakupu wariantu polisy przedstawionej przez szkołę

Opiekunowie mają wybór. Mogą ubezpieczyć dziecko indywidualnie lub połączyć obie możliwości. Warto jednak wiedzieć, jakie są zalety poszczególnych opcji.

Niska składka oznacza wąski zakres ochrony, wpływa również na wysokość ewentualnych świadczeń

Rodzice powinni pamiętać, że ważna jest wysokość sumy ubezpieczenia i dostosowanie oferty do profilu klasy danego ucznia. Wybór oferty wyłącznie z uwzględnieniem kryterium ceny, czyli wybór niskiej składki wpłynie także na wysokość ewentualnych świadczeń. Kwoty wypłacane z ubezpieczenia grupowego w razie wypadku będą ważnym wsparciem procesu leczenia i powinny być, dla rodziców satysfakcjonujące.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest połączenie obu opcji

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest połączenie obu opcji, czyli zakup polisy zarówno grupowej, jak i indywidualnej. Świadczenia z obu umów ubezpieczenia nie wykluczają się wzajemnie. W razie nieszczęśliwego wypadku należy się wypłata z tytułu obu polis.

Ubezpieczenie powinno zapewnić realną ochronę 

Zarówno przy wyborze oferty grupowej, jak i indywidualnej, należy zapoznać się dokładnie z ofertą ubezpieczyciela. Najbardziej podstawowa oferta NNW szkolnego obejmuje świadczenia w razie wypadku. Zakres ubezpieczenia może być rozszerzony o zdarzenia związane z chorobą np. pobyt w szpitalu, poważne zachorowania czy też operacje lub zwrot kosztów leczenia. Dodatkowych korzyści z takiej umowy może być jednak o wiele więcej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia NNW dla dziecka, zapraszamy do naszego biura w Garwolinie na ul. Kościuszki 44, lub do kontaktu telefonicznego (728 847 357) lub przez naszą stronę.