Już w piątek uczniowie w Polsce po raz ostatni w tym roku szkolnym usłyszą szkolny dzwonek. Oczekiwane wakacje nadeszły, a wraz z nimi sezon wycieczek, obozów i kolonii. Przygotowując dziecko do wyjazdu dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo – przypominamy jego podstawowe zasady, z odpowiednim wyprzedzeniem też sprawdźmy polisę dziecka.

 

Zweryfikujmy zakres ubezpieczenia i czy polisa obejmuje aktywności przewidziane podczas wycieczki. Równie ważne są sumy ubezpieczenia, które bezpośrednio przekładają się na wysokość świadczeń. Przykładowo za uraz, który pozostawił trwały uszczerbek na zdrowiu w wysokości 5%, przy sumie ubezpieczenia 10 tys. zł, otrzymamy świadczenie równe 500 zł, a przy sumie ubezpieczenia 30 tys. zł kwotę 1500 zł.

 

Ochrona już od pierwszego dnia pobytu na wyjeździe

Na rynku dostępne są ubezpieczenia grupowe z ochroną już od 1 dnia. Wystarczy więc, że przed wyjazdem rodzice lub organizator wyjazdu zdecydują się na dodatkowe ubezpieczenie grupowe, a dzieci zostaną zabezpieczone w podwójny sposób. W przypadku kontuzji dziecka podczas wyjazdu, rodzice nie będą więc musieli obawiać się o koszty transportu, rehabilitacji czy zakupu drogich, nierefundowanych leków – będą je mogli sfinansować z otrzymanego świadczenia.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przed wyjazdem należy wpoić naszym pociechom zasady na podstawie których będą bezpiecznie spędzać wolne od nauki dni. Warto również zaopatrzyć je w odblaski i telefony, a jeśli dziecko przyjmuje leki – koniecznie informujemy o tym wychowawców. Jeśli nasze dziecko jest alergikiem, źle znosi podróż lub przyjmuje na stałe jakieś leki –prześlijmy takie informacje opiekunowi, aby w razie nagłej potrzeby mógł sprawdzić, co może być powodem niedyspozycji dziecka.